Верховная Рада в четверг приняла два постановления о переименовании 302 населенных пунктов в Украине в рамках закона о декоммунизации.

"Переименование географических объектов связанно с необходимостью приведения названий таких географических объектов в соответствие с требованиями закона Украины "Об осуждении коммунистического и национал-социалистического (нацистского) тоталитарных режимов в Украине и запрет пропаганды их символики", - говорится в пояснительной записке.

За постановление №4085 про переименование отдельных населенных пунктов и районов проголосовали 249 депутатов.

В частности, Рада переименовала девять районов, шесть городов и 284 сел и поселков.

Согласно постановлению, новые названия получили:

  • Кузнецовск Ровенской области - теперь Вараш;
  • Цюрупинск Херсонской области - теперь Олешки (Алёшки);
  • Артемово Донецкой области - теперь Зализне (Железное);
  • Ульяновка Кировоградской области - теперь Благовещенское;
  • Комсомольск Полтавской области - теперь Горішні Плавні (Горишние Плавни).

Среди прочих, Рада переименовала город Днепродзержинск в Каменское, а Днепропетровск - в Днепр.

Вести приводят полный список декоммунизированных населенных пунктов:

В ВИННИЦКОЙ ОБЛАСТИ

село Червоне Барського району на село Грабівці;
село Красне Вінницького району на село Махнівка;
село Ленінка Жмеринського району на село Варжинка;
село Чапаєвка Жмеринського району на село Малі Коростівці;
село Радянське Крижопільського району на село Княжа Криниця;
село Радянське Літинського району на село Літинські Хутори;
село Петрівка Мурованокуриловецького району на село Берлядка;
село Марксове Немирівського району на село Монастирське;
село Кірове Немирівського району на село Рачки;
село Жданівка Хмільницького району на село Війтівці;
село Червона Гребля Чичельницького району на село Попова Гребля;
селище Петровське Шаргородського району на селище Синьожупанники;
село Чапаєве Шаргородського району на село Нові Хоменки;

В ВОЛЫНСКОЙ ОБЛАСТИ

село Жовтневе Володимир-Волинського району на село Сусваль;
село Маяки Луцького району на село Княгининок;

В ДНЕПРОПЕТРОВСКОЙ ОБЛАСТИ

місто Дніпродзержинськ на місто Кам'янське;
Дніпропетровський район на Дніпровський район;
селище міського типу Кіровське Дніпропетровського району на селище міського типу Обухівка;
село Орджонікідзе Дніпропетровського району на село Новотаромське;
село Валове Криворізького району на село Софіївка;
село Кіровка Криворізького району на село Данилівка;
село Радгоспне Криворізького району на село Надія;
село Жовтневе Криничанського району на село Саксаганське;
село Кіровка Криничанського району на село Крута Балка;
село Чапаєвка Криничанського району на село Лозуватське;
село Червона Українка Криничанського району на село Малярщина;
село Червоний Промінь Криничанського району на село Промінь;
село Краснознам’янка Межівського району на село Кошари;
село Новопетровське Межівського району на село Миронове;
село Петровське Межівського району на село Зелене;
село Радсело Петриківського району на село Грабське;
селище міського типу Брагинівка Петропавлівського району на селище міського типу Залізничне;
село Комунарівка Покровського району на село Христофорівка;
село Новопетрівське Покровського району на село Тернове;
село Червоний Лиман Покровського району на село Добропасове;
селище Радгоспне П’ятихатського району на селище Вершинне;
село Холодіївка П’ятихатського району на село Байдаківка;
село Петрівське Синельниківського району на село Вербки-Осокорівка;
село Дніпрельстан Солонянського району на село Панькове;
село Ленінське Солонянського району на село Богданівка;
село Червоноармійське Солонянського району на село Ганно-Мусіївка;
село Жовтневе Софіївського району на село Вакулове;
село Володимирівка Томаківського району на село Високе;
село Рози Люксембург Широківського району на село Гречані Поди;

В ДОНЕЦКОЙ ОБЛАСТИ

селище Артемівське Бахмутського району на селище Хромове;
село Комуна Бахмутського району на село Дебальцівське;
село Красне Бахмутського району на село Іванівське;
селище міського типу Комсомольський Волноваського району на селище міського типу Графське;
село Чичеріне Волноваського району на село Новоапостолівка;
селище Петрівське Оленівської селищної ради Волноваського району на селище Нова Оленівка;
село Старченкове Володарського району на село Темрюк;
місто Артемове Дзержинської міської ради на місто Залізне;
селище міського типу Кірове  Торецької міської ради на селище міського типу Північне;
селище міського типу Ленінське Торецької міської ради на селище міського типу Південне;
село Рози Люксембург Добропільського району на село Нове Шахове;
село Червонозоряне Дружківської міської ради на село Дружківське;
селище Артема Костянтинівського району на селище Довга Балка;
село Правдівка Костянтинівського району на село Стара Миколаївка;
селище Димитрове Красноармійського району на селище Котлине;
село Красне Красноармійського району на село Сонцівка;
село Петровського Красноармійського району на село Горіхове;
Краснолиманський район на Лиманський район;
село Островського Мар’їнського району на село Костянтинопольське;
Першотравневий район на Мангушський район;
село Радянська Україна Першотравневого району на село Приміське;
селище Петрівське Ясинуватського району на селище Степове;
село Розівка Ясинуватського району на село Олександропіль;

В ЖИТОМИРСКОЙ ОБЛАСТИ

село П’ятирічка Баранівського району на село Глинянка;
село Червонопрапорне Баранівського району на село Смолка;
село Щорсівка Коростенського району на село Білошиці;
село Жовтневе Малинського району на село Маклаївка;
село Крупське Малинського району на село Студень;
село Червоний Плугатар Малинського району на село Косня;
Червоноармійський район на Пулинський район;
селище міського типу Червоноармійськ Червоноармійського району на селище міського типу Пулини;

В ЗАПОРОЖСКОЙ ОБЛАСТИ

село Луначарське Бердянського району на село Азовське;
село Червоноармійське Василівського району на село Долинка;
село Білоріцьке Веселівського району на село Мала Михайлівка;
село Жовтневе Вільнянського району на село Вербове;
село Кірова Вільнянського району на село Семененкове;
село Кіровське Вільнянського району на село Мала Купріянівка;
село Уральське Вільнянського району на село Широке;
село Червонокозацьке Вільнянського району на село Геленджик;
село Петрівське Запорізького району на село Зеленопілля;
село Петрівське Кам’янсько-Дніпровського району на село Степове;
село Шлях Ілліча Кам’янсько-Дніпровського району на село Шляхове;
село Жовтневе Михайлівського району на село Тарсалак;
селище Димитрове Оріхівського району на селище Зарічне;
село Ульяновка Пологівського району на село Ожерельне;
село Чапаєвка Пологівського району на село Воскресенка;
село Чубарівка Пологівського району на село Федорівка;
селище Жовтневе Приазовського району на селище Домузли;
село Коларівка Приморського району на село Болгарка;
село Партизани Приморського району на село Новопавлівка;
село Пролетарське Розівського району на село Новозлатопіль;
село Урицьке Розівського району на село Святотроїцьке;
село Панфілівка Чернігівського району на село Ільїне;

В КИЕВСКОЙ ОБЛАСТИ

село Димитрове Броварського району на село Квітневе;
село Петрівське Вишгородського району на село Дмитрівка;
село Петрівське Згурівського району на село Полковниче;
село П’ятирічка Миронівського району на село Нова Миронівка;
село Леніне Переяслав-Хмельницького району на село Довга Гребля;
село Володарка Поліського району на село Левковичі;
село Довгалівське Рокитнянського району на село Троїцьке;
село Петрівське Рокитнянського району на село Нова Маківка;
село Петрівське Таращанського району на село Юшків Ріг;

В КИРОВОГРАДСКОЙ ОБЛАСТИ

село Володимиро-Іллінка Бобринецького району на село Апрелівське;
село Свердлове Бобринецького району на село Златопілля;
село Володимиро-Ульяновка Олександрійського району на село Стецівка;
село Петрівське Петрівського району на село Козацьке;
Ульяновський район на Благовіщенський район;
місто Ульяновка Ульяновського району на місто Благовіщенське;
село Димитрове Устинівського району на село Новоігорівка;
село Третій Інтернаціонал Устинівського району на село Іванівка;

В ЛУГАНСКОЙ ОБЛАСТИ

село Індустріальне Кремінського району на село Півневе;
село Петрівське Кремінського району на село Греківка;
селище Червона Діброва Кремінського району на селище Діброва;
село Комуна Марківського району на село Деркулове;
село Червона Зоря Міловського району на село Шелестівка;
селище Радгоспний Новопсковського району на селище Зелений Гай;
село Красний Колос Ровеньківської міської ради на село Лобівські Копальні;
село Артемівка Сватівського району на село М’ясожарівка;
село Калинівка Сватівського району на село Сторожівка;
село Петрівка Сватівського району на село Коржове;
село Петрівське Сватівського району на село Вестатівка;
село Розівка Сватівського району на село Андріївка;
село Свердловка Нижньодуванської селищної ради Сватівського району на село Твердохлібове;
село Свердловка Райгородської сільської ради Сватівського району на село Боголюбівка;
селище міського типу Петрівка Станично-Луганського району на селище міського типу Петропавлівка;
село Піонерське Станично-Луганського району на село Суходіл;
село Червоний Жовтень Станично-Луганського району на село Сотенне;
село Іллічівка Троїцького району на село Зайцеве;
село Калініне Троїцького району на село Джерельне;
село Красна Чапліївка Троїцького району на село Чапліївка;

ВО ЛЬВОВСКОЙ ОБЛАСТИ

село Андріївка Буського району на село Мармузовичі;
село Максимівка Терлівської сільської ради Старосамбірського району на село Лібухова;

В НИКОЛАЕВСКОЙ ОБЛАСТИ

село Іллічівка Братського району на село Іванівка;
село Кімівка Березанського району на село Калинівка;
село Ленінка Березанського району на село Виноградне;
село Чапаєвка Березанського району на село Щасливе;
село Червона Українка Березанського району на село Українка;
селище міського типу Кудрявцівка Веселинівського району на селище міського типу Токарівка;
село Червоні Кошари Вознесенського району на село Вільне;
село Гуляницьке Врадіївського району на село Покровське;
село Жовтневе Врадіївського району на село Новомихайлівське ;
село Жовтневе Доманівського району на село Цвіткове;
село Куйбишевка Доманівського району на село Бузькі Пороги;
село Фрунзе Доманівського району на село Петропавлівка;
село Червоний Київ Доманівського району на село Київ;
село Куйбишевка Єланецького району на село Велика Солона;
Жовтневий район на Вітовський район;
село Воровське Жовтневого району на село Степове;
селище Коларівка Жовтневого району на селище Каравелове;
селище Пам'ять Комунарів Жовтневого району на селище Святомиколаївка;
село Петрівське Жовтневого району на село Водокачка;
село Жовтень Казанківського району на село Нове;
селище Незаможник Казанківського району на селище Гранітне;
село Червона Знам’янка Казанківського району на село Шевченкове;
село Леніне Кривоозерського району на село Гойдаї;
селище Червоний Орач Кривоозерського району на селище Семенівка;
селище Жовтневе Миколаївського району на селище Чумаки;
селище Радгоспне Миколаївського району на селище Чемерлієве;
селище Червоноармійське Миколаївського району на селище Мирне;
селище Щорсове Новобузького району на селище Щасливе;
село Жовтневе Вільнозапорізької сільської ради Новобузького району на село Степове;
село Жовтневе Новобузької міської ради Новобузького району на селище Станційне;
село Артемівка Новоодеського району на село Озерне;
село Жовтень Очаківського району на село Сонячне;
село Жовтневе Первомайського району на село Зоряне;
селище Красне Знам’я Снігурівського району на селище Тернові Поди;
селище Радгоспне Снігурівського району на селище Степове;
село Червона Зірка Снігурівського району на село Суворе;

В ОДЕССКОЙ ОБЛАСТИ

село Червона Зірка Балтського району на село Шумилове;
село Вовкове Березівського району на село Танівка;
село Жовтнівка Березівського району на село Виноград;
село Котовське Розквітівської сільської ради Березівського району на село Чудське;
село Червоноармійське Березівського району на село Новокальчеве;
село Червоноволодимирівка Березівського району на село Михайлівка;
село Котовка Біляївського району на село Латівка;
село Петрівське Великомихайлівського району на село Полішпакове;
село Чапаєве Великомихайлівського району на село Воробіївка;
село Благоєве Іванівського району на село Великий Буялик;
село Леніна Іванівського району на село Букачі;
село Котовці Кодимського району на село Сергіївка;
село Благоєве Комінтернівського району  на село Христо-Ботеве;
село Кірове Комінтернівського району на село Трояндове;
село Петрівка Комінтернівського району на село Курісове;
село Червона Нива Комінтернівського району на село Тилігульське;
село Куйбишевське Котовського району на село Казбеки;
село Чапаєвка Куяльницької сільської ради Котовського району на село Малий Куяльник;
село Чапаєвка Чапаєвської сільської ради Котовського району на село Ставки;
селище міського типу Красні Окни Красноокнянського району на селище міського типу Окни;
Красноокнянський район на Окнянський район;
село Мізікевича Овідіопольського району на село Лиманка;
село Жовтневе Тарутинського району на село Матильдівка;
Фрунзівський район на Захарівський район;
селище міського типу Фрунзівка Фрунзівського району на селище міського типу Захарівка;
село Петрівське Ширяївського району на село Жуковське;
село Червоний Кут Ширяївського району на село Чорний Кут;
село Жовтневе Старомаяківської сільської ради Ширяївського району на село Буци;

В ПОЛТАВСКОЙ ОБЛАСТИ

село Чапаєвка Великобагачанського району на село Мар'янівка;
село Жовтневе Кобеляцького району на село Панське;
село Котовське Кобеляцького району на село Вітрова Балка;
село Комінтерн Козельщинського району на село Павлики;
село Чапаєвка Козельщинського району на село Мальці;
місто Комсомольськ на місто Горішні Плавні;
село Луценки Лохвицького району на село Жабки;
село Улянівка Полтавського району на село Петрашівка;
село Фрунзівка Решетилівського району на село Капустяни;
село Жовтневе Семенівського району на село Рокити;
село Улянівка Хорольського району на село Княжа Лука;
село Жовтневе Чутівського району на село Павлівка;
село Чапаєве Чутівського району на село Петрівка;
село Куйбишеве Шишацького району на село Портянки;

В РОВЕНСКОЙ ОБЛАСТИ

село Червоне Дубровицького району на село Острівці;
місто Кузнецовськ на місто Вараш;
село Жовтневе Радивілівського району на село Нова Пляшева;
село Іскра Рівненського району на село Новожуків;

В СУМСКОЙ ОБЛАСТИ

селище міського типу Жовтневе Білопільського району на селище міського типу Миколаївка;
село Петрівське Білопільського району на село Мелячиха;
селище Жовтневе Буринського району на селище Копилове;
село Володимирівка Великописарівського району на село Василівка;
село Воровське Великописарівського району на село Рідне;
село Комсомолець Великописарівського району на село Мирне;
село Радянське Великописарівського району на село Пономаренки;
селище міського типу Червоне Глухівського району на селище міського типу Есмань;
село Жовтневе Конотопського району на село Курилівка;
село Крупське Конотопського району на село Базилівка;
село Петрівка Кролевецького району на село Морозівка;
село Червоний Ранок Кролевецького району на село Божок;
село Беєве-Комуна Липоводолинського району на село Мельникове;
селище Калінінське Липоводолинського району на селище Суха Грунь;
село Жовтневе Охтирського району на село Щоми;
село Піонер Охтирського району на село Соборне;
село Гришине Роменського району на село Гаврилівка;
село Ленінське Сумського району на село Степне;
село Червоне Сумського району на село Старе Село;
село Октябрщина Ямпільського району на село Ольгине;

В ХАРЬКОВСКОЙ ОБЛАСТИ

селище Володарівка Богодухівського району на селище Мала Іванівка;
село Червоноармійське Великобурлуцького району на село Полковниче;
село Революційне Вовчанського району на село Бугаївка;
село Жовтневе Дворічанського району на село Богданівське;
село Пролетарське Зміївського району на село Височинівка;
село Радгоспне Зміївського району на село Веселе;
селище Пролетар Золочівського району на селище Малі Феськи;
село Червоний Шахтар Ізюмського району на село Співаківка;
село Артемівка Кегичівського району на село Високе;
село Червоний Прапор Краснокутського району на село Княжа Долина;
селище Більшовик Первомайського району на селище Троїцьке;
селище Правда Первомайського району Харківської області на селище Слобідське;
село Жовтень Сахновщинського району на село Сугарівське;
селище Радгоспне Веселівської сільської ради Харківського району на селище Мале Веселе;

В ХЕРСОНСКОЙ ОБЛАСТИ

селище Ударник Бериславського району на селище Монастирське;
село Петрівське Білозерського району на село Благодатне;
село Петрівське Високопільського району на село Нова Шестірня;
селище Жовтневе Генічеського району на селище Ногайське;
село Комісарівка Генічеського району на село Приморське;
селище Радянське Генічеського району на селище Таврійське;
село Рози Люксембург Генічеського району на село Херсонське;
село Шлях Незаможника Генічеського району на село Гордієнківці;
селище Червоний Перекоп Каховського району на селище Зелений Під;
село Володимиро-Іллінка Новотроїцького району на село Чумацький Шлях;
село Птахівка Скадовського району на село Олександрівка;
селище Жовтневе Херсонської міської ради на селище Інженерне;
селище Куйбишеве Херсонської міської ради на селище Зимівник;
селище Петровського Херсонської міської ради на селище Благовіщенське;
село Пролетарка Цюрупинського району на село Челбурда;
Цюрупинський район на Олешківський район;
місто Цюрупинськ Цюрупинського району на місто Олешки;
селище Цюрупинськ Цюрупинського району на селище Пойма;

В ХМЕЛЬНИЦКОЙ ОБЛАСТИ

село Петрівське Волочиського району на село Бутівці;
село Радянське Деражнянського району на село Іванківці;
село Петрівське Дунаєвицького району на село Балинівка;
село Улянівка Ізяславського району на село Гаврилівка;
село Жовтневе Кам’янець-Подільського району на село Мукша Китайгородська;
селище Жовтневе Красилівського району на селище Нові Терешки;
селище Комунар Новоушицького району на селище Загродське;
село Петрівське Старосинявського району на село Хутір Дашківський;
село Улянове Теофіпольського району на село Гаївка;
село Червона Зірка Хмельницького району на село Прибузьке;

В ЧЕРКАССКОЙ ОБЛАСТИ

селище Незаможник Городищенського району на селище Хрестівка;
село Кірове Корсунь-Шевченківського району на село Корнилівка;
село Вікторівка Маньківського району на село Поминик;
село Жовтневе Монастирищенського району на село Бубельня;
село Петрівка Монастирищенського району на село Хейлове;
село Чапаєвка Монастирищенського району на село Панський Міст;
село Ленінське Смілянського району на село Чубівка;

В ЧЕРНИГОВСКОЙ ОБЛАСТИ

село Петрівське Бахмацького району на село Сірожупанники;
село Жовтневе Ічнянського району на село Нова Ольшана;
село Пролетарське Ічнянського району на село Боярщина;
село Петрівське Козелецького району на село Мостище;
село Жовтневе Коропського району на село Рождественське;
село Червоне Коропського району на село Билка;
село Червоний Колодязь Ніжинського району на село Чистий Колодязь;
село Кіровка Носівського району на село Платонівка;
село Червоні Партизани Носівського району на село Володькова Дівиця;
село Улянівське Семенівського району на село Брониви;
село Червоний Пахар Семенівського району на село Луб’яне;
село Радянська Слобода Чернігівського району на село Трисвятська Слобода.