Донецк в поддержку Львова заговорит по-украински


Донецк в поддержку Львова заговорит по-украински - фото
Памятник шахтеру, один из символов Донецка. Фото: donbass-info.com

Донецкие гражданские активисты решили поддержать инициативу Львова и призывают жителей Востока и Юга Украины завтра 26 февраля общаться на украинском языке.

Дончане распространяют в соцсетях такой текст обращения к жителям западной Украины:

26 лютого я донеччанин буду спілкуватися українською мовою.

Саме в цей день у Львові пройде захід, що ставить за мету показати Верховній Раді, та мешканцям Східних та Південних регіонів, що деякі політичні дії не мають нічого спільного з справжнім бажанням українського народу. Тому місто Лева 26 лютого перейде на російську мову.

Ми донеччани хочемо виразити свою підтримку розбудові громадського суспільства в Україні, і в знак солідарності з мешканцями Західних та Центральних областей держави 26 лютого ми будемо спілкуватися українською мовою дома, на роботі, у транспорті, з друзями – всюди.

Ми звертаємося до мешканців Західних та Центральних областей. Не осуджуйте нас. Ми стали заручниками багатьох зовнішніх факторів. Це є дезінформація, «гебельсівська» пропаганда діячів, заміна понять, безвідповідальність окремих чиновників та політиків, тиск криміналу. Нам доводиться боротися на усіх фронтах. І це робити важко. І ще важче, коли побратими з заходу рівняють всіх як «бидло» та «бандитів». Ми не такі! Так, у нас є досить представників людської раси, якими не можна пишатися, і яких ми самі називаємо бидлом та бандитами. Але де їх нема?

Люди східної України то є добрі, прості й сильні нащадки козаків, але яких завжди змушували і ще досі примушують цього не згадувати. Нам складно. Але ми боремось, і ми поборемо!

Дончане один день будут говорить по-украински. Фото: novosti.dn.ua

Не рівняйте усіх через «Партію регіонів» та окремих її представників . Маніпулювання населенням наших регіонів, ще досі має місце, але такому явищу настає кінець. Нам потрібен час і розуміння.

Значення російської мови в наших регіонах перебільшено, бо досить від’їхати від будь-якого великого міста хоча б на 5 кілометрів, і як ви почуєте українську мову. В наших областях села, маленькі міста – розмовляють українською. Не літературною українською, з використанням російських слів, але чи немає впливу на народну українську мову в селах Західної України з боку мов інших держав? І все це - нормально.

Ми звертаємось до мешканців Східних та Південних регіонів. Майдан – в кожному з нас. Кожен раз, коли хтось з нас стикається з беззаконням, з хабарами, з нечесними судами та несправедливістю, коли ти думаєш, що скільки це можна терпіти – це є Майдан. Майдан не стояв за когось, чи за чиїсь гроші. Майдан не допустить політичних ігрищ, не допустить повернення Тимошенко чи диктатури. Не вірте чуткам про банди «бандерівців» та куплені мільйони наших з вами співвітчизників. Майдан – то є народ. Народ такий, як ми з вами.

Не вірте махінаціям з мовами та федералізацією. Все це робиться заради влади над нами. Але ми ж не такі! Чи не так?

Не вірте чуткам, що хтось збирається нас вбивати, чи щось там подібне робити. Ми громадяни однієї країни, і ми не будемо фігурками в руках ляльководів. Вірте серцю, вірте своїм братіям, вірте один одному.

Наша мета показати усій країні, і насамперед політикам, що ми не допустимо політичних ігрищ на тлі сумних й тяжких днів нашої історії. Ми доведемо, що народ України незалежно від мови та національності, від міста прописки – то є вільні, дружні люди, які «не поведуться» на політичні забавки. Ми доведемо, що ані Схід, ані Захід не розколе жоден політик. Ніхто не зможе маніпулювати народом України! Лицарство і честь – то є Наш з вами щит від гнилої політичної системи. Сход та Захід тримають цей щит разом. Ми почнемо слухати і спілкуватися один з одним, не залежно від політиків!

Тому завтра 26 лютого в знак солідарності з мешканцями Західних та Центральних регіонів я буду розмовляти українською дома, на роботі, у транспорті, з друзями – всюди.

*** 

Сегодня стало известно, что галичане, которые протестовали против принятия языкового закона, расширявшего права русского языка в Украине, теперь выступают против его отмены.

Группа львовян, среди которых бывший ректор львовского университета Иван Вакарчук, вице-ректор католического университета Мирослав Маринович, политолог Тарас Возняк, подписались под обращением в защиту языка Пушкина. Под петицией поставил автограф и Юрий Шухевич - сын командира УПА Романа Шухевича.

Они призвали не навязывать дончанам или крымчанам галицкого образа жизни:

Мы должны уважать культурные и языковые потребности жителей востока и юга, чтобы они не чувствовали себя чужими в Украине

Львовская интеллигенция считает, что поспешная отмена языкового закона может спровоцировать негативную реакцию юго-востока и усилить сепаратистские настроения.

26 февраля в знак солидарности с русскоязычными украинцами львовяне призывают говорить по-русски дома и на работе. А «Видавництво Старого Лева» впервые за 11 лет своего существования выдаст русскоязычную книгу («Если бы я была…» одесситки Зои Казанжи).

Львовяне один день будут говорить по-русски. Фото: facebook.com/mmenko

Читатели сайта "Вести" активно обсуждают новость о том, что Львов один день будет говорить по-украински:

Саныч:

  • Поддерживаю. А народу Украины хочу сказать: хватит идти на поводу у политиков, не поддавайтесь на их провокации, уважайте друг друга, и все у нас будет хорошо. Пора прекратить политикам управлять нами, это мы должны управлять политиками.

Сергей Попов:

  • Молодец Шухевич! Я, крымчанин, в солидарность с ним буду 26 февраля целый день разговаривать только на украинском языке...

Лили Стефанова:

  • К сожалению, революция слушает язык пулеметов, а не язык здравого разума.

Зинаида Галеева:

  • Я верила, что на Украине адекватные жители. А только небольшое количество провокаторов пытается ни на чем раздуть пожар гражданской войны.

Ролман Моцак:

  • Самый верный способ расколоть Украину - поднять вопрос о языке и о героях. Сколько можно политикам на этом спекулировать, а народу наступать на эти грабли! Зачем это делать именно сейчас, когда как никогда нужно сплотится?!! Слава богу, что многие это понимают.

Загрузка...