На Харківську міську ТВК чиниться тиск з боку провладних політичних силПресс-релиз

Харківська міська територіальна виборча комісія блокує призначення на керівні посади районних територіальних виборчих комісій представників «Об’єднання «Самопоміч» та інших демократичних політичних сил. Таким чином грубо порушуються норми виборчого законодавства, демократичність виборчого процесу, головні принципи формування виборчих комісій, як спеціалізованих незалежних колегіальних органів публічної влади.

Про це сьогодні заявили члени Харківської міської територіальної виборчої комісії Костянтин Чернецький, Людмила Мосежна, Дмитро Маракін. Під час брифінгу вони зазначили, що використання адмінресурсу та фальшування результатів виборів в Україні давно стало звичним явищем і сьогодні є усі передумови, що подібні брудні виборчі технології можуть бути застосовані на цьогорічних місцевих виборах на Харківщині.

«На даний момент виникли недобрі тенденції 2010-го року, — розповідає Костянтин Чернецький, член Харківської міської ТВК від «Об’єднання «Самопоміч». — Нагадаю, в 2010-му році під тиском тодішньої влади відбулися масштабні махінації та фальсифікації на місцевих виборах в Харківську міську рада та виборах Харківського міського голови. Я тоді теж був членом Харківської міської виборчої комісії. Наразі під виглядом допомоги чиниться тиск на нашу комісію від провладних штабів – Блоку Петра Порошенко «Солідарність», «Народного фронту» та їх сателітів. У зв’язку з цим узгодженості робочої групи з приводу розподілу керівних посад в районних комісіях порушуються».

За словами Чернецького, існує дуже велика загроза, що на вищій керівний посаді Харківської міської ТВК з’явитися хтось з персоналій, що дискредитували себе під час виборів 2010-го року.

«Голову нашої комісії викликають то до Харківської обласної виборчої комісії, де керівництво залишилося теж самим, що й під час минулих виборів, то до провладного штабу «БПП». Це дуже негативно позначається на роботі нашої комісії», — запевняє він.

Також нещодавно члени Харківської міської ТВК звернулися з постановою до Центральної виборчої комісії щодо роз’яснення порядку формування та фінансування районних виборчих комісій.

«Рішення було дуже цікавим – нашу постанову скасували, поставивши нашу комісію на межі розпуску, а двома іншими постановами фактично задовольнили. Є певна узгодженість у діях провладних сил та ЦВК на території Харківщини», — впевнений Чернецький.

Він додав, що сьогодні необхідно об’єднати зусилля усіх демократичних політичних сили, громадських організацій, які слідкують за дотриманням виборчого законодавства, ЗМІ, щоб зупинити адміністративне свавілля, яке чиниться над Харківською ТВК.

Про неприпустимість повторення сценарію 2010-го року каже й Людмила Мосежна, член Харківської міської ТВК від ВГО «Громадська Сила».

«На засіданні Харківської міської виборчої комісії було прийнято рішення звернутися до ЦВК за роз’ясненнями щодо формування та створення районних виборчих комісій та джерел їх фінансування, — розповідає член міської ТВК. — Вчора на засіданні ЦВК була надана постанова з роз’ясненнями. Я сподіваюся, що сьогодні буде прийнято рішення щодо формування районних виборчих комісій. Це надасть змогу більш демократично провести ці вибори».

Дмитро Маракін, член Харківської міської ТРК від «Радикальної партії Олега Ляшка» теж підкреслює необхідність створення районних комісій.

«Якщо зараз районні комісії не будуть створенні, постане велика проблема – виникнуть складнощі з передачею бюлетенів і їх подальшим прийомом. Однією міською ТРК дуже складно обслужити 600 дільничних комісій — фізично це практично неможливо», — запевняє Маракін.

Члени Харківської міської ТВК повідомили, що згідно з чинним законодавством Харківською міською територіальною виборчою комісією була створена робоча група щодо формування районних територіальних виборчих комісій. Робоча група розробила та узгодила механізм формування районних територіальних виборчих комісій. Проте, тритижневі напрацювання робочої групи були грубо проігноровані. На керівні посади в районних територіальних комісіях призначаються особи з сумнівним минулим, які мали пряме відношення до «Партії регіонів» або політичних сил, які співпрацювали з режимом Януковича.

В «Об’єднанні «Самопоміч» наголошують, що Харківська міська ТВК у нинішньому складі не є незалежним колегіальним органом публічної влади.

«З 18 членів Харківської міської ТВК – 3 представники політичної партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» та 2 представники політичної партії «Народний фронт», які йдуть на вибори єдиним списком. Разом зі своїми сателітами вони повністю контролюють процес ухвалення будь-яких рішень. Таким чином, готується підґрунтя для спотворення результатів голосування через застосування адміністративного ресурсу. «Об’єднання «Самопоміч» впевнено заявляє, що не допустить фальшування результатів виборів на Харківщині і буде відстоювати прозорість виборчого процесу усіма законними методами», - йдеться у заяві партії, яка розміщена на офіційному сайті (www.samopomich.kharkiv.ua).

Подписывайтесь на наши аккаунты в Telegram, Viber, Twitter, Facebook, Instagram и YouTube, чтобы первыми получать информацию обо всех важных событиях страны и мира.

Новости партнеров
Загрузка...
Загрузка...