"Если президент не прекратит беспредел, значит атака происходит с его согласия": "Вести" написали письмо украинским властям


"Если президент не прекратит беспредел, значит атака происходит с его согласия": "Вести" написали письмо украинским властям

Коллектив Медиа Холдинг Вести Украина написал официальное обращение к украинским властям и дипломатическим представительствам европейских государств и США в Украине:

"Ми, журналісти і співробітники чотирьох українських ЗМІ – газети "Вести", онлайн-видань vesti-ukr.com і Ubr.ua, радіостанції "Радио Вести", що входять до Медіа Холдингу Вести Україна, – заявляємо про безпрецедентну атаку на свободу слова, а саме:  недопущення журналістів до законно орендованих редакцій, позбавлення майна, обладнання та особистих речей, погром редакцій та радіокомплексу, загрози і атаку на журналістів газом невідомого походження, перешкоджання журналістській діяльності. Це відбувається в Україні при активній участі державних установ.

8 лютого 2018 року о шостій годині ранку здійснено силове вторгнення до офісу Медіа Холдингу Вести Україна, розташованого у бізнес-центрі Gulliver.

Інформуємо, що учасниками нападу на ЗМІ є:

- АРМА – Національне агентство з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів. Створене за участю європейських партнерів України як організація, що має боротися з корупцією, агентство стало зразком корупції та інструментом рейдерського захоплення майна. Журналістські розслідування Медіа Холдингу Вести Україна розкрили непрозорі схеми, сумнівних підрядників і корупційні родинні зв'язки представників АРМА. Повне ігнорування законів України, маніпулювання суспільною думкою, перевищення службових повноважень, розкрадання майна та корупція – ось обличчя АРМА під керівництвом А. В. Янчука сьогодні.

- ТОВ "Бізнес-Центр "Навігатор" (ЄДРПОУ 35121843) – вибір цієї компанії на тендері АРМА щодо управління офісом МХВУ відбувся із порушеннями чинного законодавства України. Виявлені беззаперечні ознаки корупції і тісні родинні зв’язки, а саме: голова тендерного комітету АРМА А. Потьомкін є рідним братом-близнюком юриста ТОВ "Бізнес-Центр "Навігатор" В. Потьомкіна. Представники ТОВ брали безпосередню участь у захваті офісу МХВУ разом з Головною військовою прокуратурою та невстановленими цивільними особами в масках.

- Невстановлені цивільні особи в масках – молоді люди спортивної статури, які разом з представниками держорганів, під протекцією корупційних зв'язків своїх наймачів, незаконно утримують приміщення Холдингу, не пускають працівників на робочі місця, знищують майно МХВУ і розкрадають особисті речі журналістів.

- Головна військова прокуратура Генеральної прокуратури України – її керівництво неодноразово ставало об'єктом журналістських розслідувань МХВУ, після чого медіакомпанія зазнала жорсткого пресингу, що завершився силовим вторгненням до редакції.

Жодних документів, які б надавали правові підстави або обґрунтовували силовий варіант захоплення приміщень та незаконне заволодіння майном Холдингу, особистими речами працівників та журналістів, представникам Холдингу надано не було.

Оскільки всі дії, направлені нами на врегулювання ситуації у правовому полі, залишаються поза увагою влади, ми звертаємося до Президента України як до гаранта Конституції України та просимо допомогти знайти відповіді на наступні питання:

  1. Рішенням Печерського суду м. Києва від 29.08.2017 знято арешт у частині користування з приміщень, які сумлінно і вже третій рік орендує МХВУ. Згідно із статтею 129 Конституції України, суд ухвалює рішення іменем України, судове рішення є обов'язковим до виконання. Чому досі не покарані люди, які знехтували Конституцією і силовим шляхом захопили приміщення редакції?
  2. Згідно із статтею 34 Конституції України, кожному гарантується право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань. Чи є атака на майже 200 українських журналістів і працівників ЗМІ ознакою "безпрецедентного рівня свободи слова", який був проголошений Вами 14 травня 2017 року?
  3. Згідно із статтею 1 Конституції України, Україна є суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава. Чому представники державної установи порушують права громадян, зазіхають на демократію і зневажають конституційні засади, які Ви покликані гарантувати?

За чотири роки існування МХВУ неодноразово зазнавав обшуків, тиску, нападів радикалів. Рада Європи надала другий рівень загрози обшукам МХВУ, що відбулися влітку минулого року. Ці події отримали червоний код і назву "Переслідування і залякування журналістів". Проте, навіть у часи цих випробувань Холдинг залишався прибічником правового врегулювання і конструктивного діалогу.

Після захоплення редакцій 8 лютого 2018 року МХВУ також дотримувався виключно правових інструментів у захисті свого колективу і майна, що йому належить. Журналісти Холдингу звернулися до правоохоронних органів з приводу порушення статті 171 Кримінального кодексу України за фактом перешкоджання журналістській діяльності. Поінформовано щодо ситуації Місію ООН з прав людини в Україні, а також посольства США, країн – членів ЄС та інших держав. Керівництво МХВУ наразі проводить зустрічі з представниками ОБСЄ у Відні. Комітет захисту журналістів у Нью-Йорку висловив підтримку Холдингу і рішуче засудив силову атаку. Ситуація знаходиться під пильним моніторингом Національної спілки журналістів України, а отримана підтримка іноземних журналістських організацій стане основою для подальших дій з захисту прав Холдингу на міжнародному рівні.

Проте, на рівні України ситуація досі не отримала статус безпрецедентної, керівництво країни зволікає з реакцією, а незаконне утримання приміщення та майна редакцій, перешкоджання здійсненню господарської діяльності наразі триває понад тиждень.

У таких умовах існування вільна журналістика в Україні під загрозою і ситуація потребує рішучих дій. Ми, журналісти і співробітники Медіа Холдингу Вести Україна, вимагаємо наступне:

  1. Відставка голови АРМА Антона Володимировича Янчука. Людина, яка порушує основні права і свободи – а саме: свободу слова, – не може очолювати державну установу.
  2. Припинення силового тиску на МХВУ з боку Головної військової прокуратури України.
  3. Публічна реакція Президента України на беззаконня, скоєне проти журналістів МХВУ.
  4. Особистий нагляд Президента за здійсненням всебічного і об’єктивного досудового розслідування кримінальних проваджень щодо факту незаконного заволодіння майном 08.02.2018, розміщеним за адресою: м. Київ, площа Спортивна, буд. 1А, 32-й поверх, представниками ТОВ "Бізнес-Центр "Навігатор" (ЄДРПОУ 35121843) і їх найманцями, які незаконно утримують офіс редакцій і унеможливлюють повноцінну роботу журналістів газети, сайтів, мовлення радіостанції.
  5. Зустріч Президента з представниками колективу, аби ми особисто надали об’єктивну інформацію щодо ситуації навколо МХВУ.

Виконання цих мір поверне ситуацію до правового поля і цивілізованого діалогу, що єдиний доречний у демократичній державі. Рішуче наполягаємо, що лише звільнення пана Янчука зробить можливим подальше конструктивне вирішення конфлікту.

Якщо Президент України не втрутиться у цей інцидент і не припинить беззаконня, це буде означати, що атака на українські медіа відбувається з мовчазної згоди чи за прямим наказом Президента. Вважаємо, що гарант Основного Закону України не може знехтувати найвищими конституційними здобутками за часи незалежності і у справі підтвердить "безпрецедентний рівень громадянського суспільства і свободи слова"

Напомним, утром 8 февраля в офис "Вестей" нагрянули представители АРМА, военной прокуратуры и других силовых структур. Наших сотрудников выдворили с рабочих мест. 

Затем в редакции начался погром. Против журналистов "Вестей" применили слезоточивый газ, из-за чего несколько сотрудников издания пострадали. В АРМА объяснили, что таким образом они передают три этажа здания в управление БЦ "Навигатор".

Кроме того, когда утром 9 февраля сотрудники "Вестей" попытались зайти на свои рабоиче места, их также обрызгали газом. Одна из сотрудниц редакции получила травму глаз, ей вызвали скорую помощь.

Журналисты Медиа Холдинга Вести Украина направили коллективное заявление в Национальную полицию Украины по факту нарушения статьи 171 Уголовного Кодекса Украины  - "Препятствование журналистской деятельности".

Читайте также:

Семь дней оккупации. Офис "Вестей" разгромлен, решение суда игнорируется

"В лучших традициях УПА и шушары: в спину, незаметно, женщину – и убежать": соцсети о нападении на промоутеров "Вестей"

Суды с дочерью и отравление украинцев паленкой. Кто захватил офис "Вестей"

Хотите первыми получать важную и полезную информацию? Подписывайтесь! ВЕСТИ в Telegram, ВЕСТИ в Viber, ВЕСТИ в Facebook и ВЕСТИ в Instagram
Загрузка...

Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...
Новости партнеров
Загрузка...
Загрузка...